Język:

Zamów do godziny 12:00, a wyślemy paczkę jeszcze dziś!

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Do darmowej dostawy: 200,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Poliwęglan i jego zastosowanie w budownictwie 0
Poliwęglan i jego zastosowanie w budownictwie

 

 

Poliwęglan to tworzywo sztuczne. Pojawił się w Izraelu w 1976 roku w trakcie realizacji programu rozwoju rolnictwa i hodowli zwierząt na pustyni. Dziś arkusz poliwęglanu komórkowego jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych i okładzinowych. Ma szeroki zakres zastosowań.

 

 

  • pokrycie dachu
  • elewacja wiat
  • ochrony urządzeń narażonych na zmienne warunki atmosferyczne (pompy ciepła)
  • izolacja balkonów
  • izolacja ogrodów zimowych
  • zamiennik szkła
  • budowy ścian domków letniskowych

W ostatnim czasie poliwęglan jest szeroko stosowany jako przegrody przy łączeniu wnętrz biurowych, a także w reklamie i do projektów rozpraszania światła.

W Polsce najczęściej jest stosowany jako daszek nad drzwi. Jest lekki, nie obciąża konstrukcji nośnej do której jest przymocowany, odporny na warunki atmosferyczne. Ważnym aspektem wyboru jest stosunkowo niska cena w porównaniu do innych materiałów zadaszenia. Na jego korzyść przemawia również łatwość montażu.

Poliwęglan potocznie jest nazywany min. jako "komórkowy"lub "kanałowy". Bierze się to stąd, że wewnątrz. Struktura arkusza ma postać kanałów ułożonych równolegle do siebie. Powietrze, znajdujące się w kanałach. Zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne paneli, a wzdłużne usztywnienia – wytrzymałość i elastyczność. To daje możliwość korzystania z poliwęglanu jako uniwersalnego materiału budowlanego dla poszycia różnych budowli. Istnieje wiele odmian i typów struktur poliwęglanu. Najbardziej popularne z nich to:

-jednowarstwowe panele z dwoma ściankami

-dwuwarstwowe panelu z trzema ścianami.

Dwukomorowy (podwójny) poliwęglanowa arkusz różni się od jednokomorowego tym, że posiada dodatkową poziomą ścianę na całej powierzchni arkusza, dzieląc go na dwie warstwy – górna i dolna. W ten sposób, w dwuwarstwowym poliwęglanie powstaje dwa razy więcej kanałów powietrznych, w wyniku czego o jedną trzecia zwiększa się wytrzymałość i właściwości izolacyjne paneli. 

Przygotowaliśmy przygotowaliśmy przykłady zastosowania poliwęglanu z uwzględnieniem jego rodzajów. (grubości, koloru).

Aby zobaczyć kliknij tutaj.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium